Dzień Dziecka

Już 1 czerwca zapraszamy na naukowy i szalony dzień dziecka w kawiarni Bakin’n’Cookin. Będzie zabawa i dużo radości. Bo przecież to najważniejszy dzieć w roku dla wszystkich dzieciaków. Specjalnie dla nich przygotujemy dziecięce menu – z lodami, watą cukrową i dużą ilością czekolady. Jeszcze przed wejściem do kawiarni będą na Was czekały niespodzianki i konkursy w których będziecie mogli wygrać drobne nagrody. Będziemy skręcać balony, bawić się bańkami mydlanymi. Dzieci zapraszamy do punktu malowania buziek i brokatowych tatuaży. W tym dniu wszystko jest możliwe, bo przecież każdy z nas ma w sobie coś z dziecka. 

W programie:

godzina 11:00

Spotkanie z Krzysztofem Ziębą, autorem książki „Guzik z mleka. Czyli fantastyczne eksperymenty dla ciekawych świata”.

Dzieci wraz z Krzysztofem Ziębą przeniosą się do świata eksperymentów i wiedzy. Odpowiedzą między innymi na takie pytania – czy da się ugasić ogień bez wody i dlaczego kostka wody pływa w wodzie? A może chcecie dowiedzieć się jak zrobić tęczę w szklance albo czy z papieru można zrobić szybę? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź podczas warsztatów. Gwarantujemy świetną zabawę. Uczestnicy spotkania będą mogli na miejscu zakupić książkę Pana Krzysztofa Zięby, jak i również inne ciekawe książki dla dzieci, dzięki uprzejmości księgarni Polish-Books.

W książce Guzik z mleka. Czyli fantastyczne eksperymenty dla ciekawych świata” autor opisał 45 różnorodnych tematów wyjaśniających zjawiska chemiczne i fizyczne panujące wokół nas. Wszystkie zaprezentowane krok po kroku eksperymenty bez trudu można zrobić w domu, a do zabawy zaprosić całą rodzinę. Książka jest ilustrowana ciekawymi i zabawnymi rysunkami i znakomicie uatrakcyjnia pierwszą przygodę młodych czytelników ze światem chemii i fizyki. 

 

godzina 15:00 

Jak uczyć się szybko, wesoło i skutecznie – lekcja pokazowa licencjonowanego programu Leo Maniak

Akademia Pamięci zaprasza natomiast dzieci w wieku 8-13 lat wraz z rodzicami na lekcję pokazową licencjonowanego programu Leo Maniak, który w ciekawy i niestandardowy sposób pomaga w nauce. A dokładnie jak efektywniej uczyć się ortografii, jak przyspieszyć tempo czytania oraz jak zapamiętywać daty i wszelkie dane liczbowe. Leo Maniak uczy koncentracji i strategii uczenia się oraz ćwiczy pamięć, a to wszystko w przyjaznej i ciekawej formie.  

Czas trwania lekcji pokazowej: 60 minut

A do tego będzie masa innych atrakcji:

  • balony
  • malowanie buziek
  • tatuaże
  • gry i konkursy
  • bańki mydlane

Zapraszamy serdecznie już 1 czerwca od godziny 11stej do kawiarni Bakin’n’Cookin przy ul. T. Hennela 10 (tuż przy Urzędzie Dzielnicy Ursus). Wstęp wolny.